Vraag

UWV wil korte opleiding VCA niet betalen

Voor vriend, hij heeft WW uitkering UWV, bij zijn werk hoort een VCA maar is verlopen. Hij wil graag korte opleiding VCA doen, maar UWV wil dit niet betalen. Zijn er andere regelingen waar hij gebruik van kan maken?
Vriendelijke groet,
Hanna

07-11-2022 Vraag van Hanna

Beste Hanna,

Beste Hanna,
Helaas is de tijd dat het UWV automatisch opleidingen en cursussen wilde vergoeden voorbij. Je vriend kan overwegen om het zelf te gaan betalen. De belastingdienst vergoed opleidingen en begeleiding gericht op het verbeteren van de arbiedsmarktpositie en het verkrijgen van werk, via een aftrekpost bij je jaarlijke aangifte. Voor de exacte voorwaarden verwijs ik je naar de website van de belastingdienst. Maar ook zonder vergoeding zou ik zeggen die CVA is een investering in je zelf en vergroot zeer de kans om aan het werk te komen. Succes en m.v.g Anita

07-11-2022 Antwoord door Anita

Vond je dit antwoord nuttig?

Wij helpen je bij het vinden van het beste studiekeuze traject

Wij vergelijken het studiekeuze aanbod in Nederland. Je kan zelf zoeken naar het best passsende traject, of je vraagt ons om advies. Wij zijn onafhankelijk en delen graag onze expertise.

De kosten van Studiekeuze vergelijken?
Ontvang 3 vrijblijvende offertes.

Kies zelf de beste aanbieder — snel en zonder kosten.
Onze adviseur geeft gratis persoonlijk advies!
085 - 40 195 40