home
beroepskeuzetest
studiekeuzetest
IQ-test
opleidingen
cursussen
vacatures
:: kandidaten vinden
:: CV aanmaken
werkervaringen
:: functiecategorie
:: branche
:: beroepen
vraag en antwoord
:: beroepskeuze
:: coaching
:: loopbaanadvies
:: outplacement
:: reintegratie
:: solliciteren
:: studeren
:: test-jezelf
:: uitzendwerk
:: werkloosheid
:: werving-en-selectie
artikelen
loopbaanboeken
nieuwsarchief
documentatie
forum
tip een vriend
adverteren
contact



Dinsdag 7 februari 2012 - 22:08

WERKERVARINGEN Overheid

Hieronder lees je de werkervaring(en) van een 'Tweede Kamerlid' in de branche 'Overheid'.
Beroep Tweede Kamerlid
Branche Overheid
Functiecategorie Overig
Opleiding Pedagogische Academie
Wat doet een Tweede Kamerlid?
Sinds januari 2003 lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Mijn werkterrein is burger en politiek. Alles wat te maken heeft met het vergroten van de invloed van burgers op de politiek, reken ik tot mijn competentie. Ik ben lid van de vaste kamercommissies van Binnenlandse Zaken en Europese Zaken.

Het is me een apart wereldje dat Den Haag. Zonder enig probleem kun je de hele dag heen en weer rennen zonder buiten te zijn geweest. Ik heb eindelijk een eigen kamer. Uitzicht op het Plein en voldoende groot om mensen te ontvangen.

De formatie.

Vrijdag te horen gekregen dat ik - in ieder geval tijdens de formatie - kom te zitten in de volgende vaste kamercommissies: Binnenlandse Zaken en Europese Zaken, daarnaast ben ik plaatsvervanger bij LNV, VenW en VROM. Me dunkt voldoende om handen in het Haagse. Toch moet ik nu al uitkijken. Mijn invulling van het regionale volksvertegenwoordigerschap kan ik alleen maar goed gestalte geven door rechtstreeks en op gezette tijden contact te blijven houden met de kiezers. Inhoudelijk is er geen enkel probleem om linken te leggen tussen onderwerpen die in Den Haag spelen en voor Drenthe relevant zijn. Maar voor je het weet ben je zichtbaar in Den Haag, maar onzichtbaar in je regio. Bij BZK wil ik me bezighouden met het versterken van de relatie tussen kiezer en gekozene en het vergroten van de invloed van burgers op de politieke besluitvorming. We staan aan het begin van een lange reis door de politieke instituties.

Meer info op www.niescodubbelboer.nl
Past het beroep Tweede Kamerlid bij jou? Doe de gratis beroepskeuzetest.
Beroep Tweede Kamerlid
Branche Overheid
Functiecategorie Overig
Opleiding HBO Bestuurskunde
Wat doet een Tweede Kamerlid?
Sinds mei vorig jaar ben ik gekozen als lid van de CDA Tweede Kamerfractie. Dit is een zeer bijzonder beroep. Je wordt door het volk gekozen en vertegenwoordigd vervolgens het algemeen belang. Namens mijn fractie zet ik mij met name in op oplossingen voor watervraagstukken. Het gaat bijvoorbeeld over de vraag, hoe drogen voeten te houden en gezond drinkwater te garanderen. Tweede Kamerlid is dus niet zomaar een beroep. Ik kan daarbij vele voor- en nadelen noemen. Elk beroep heeft zo zijn voor- en nadelen. Ik beperk me tot 1. Voordeel van een beroep als volksvertegenwoordiger is, dat je met zeer veel mensen en organisaties in contact komt (deuren gaan voor je open...). Aan de andere kant is het ook een heel dynamisch vak, waarin je veel tijd kwijt bent. Denk bijvoorbeeld aan de tijd die je kwijt bent aan lange debatten en het afhandelen van de vele correspondentie. Het is de kunst je tijd efficient in te vullen en een balans te vinden tussen werk en prive,... want dat is een belangrijke voorwaarde voor het optimaal functioneren als Tweede Kamerlid!
Past het beroep Tweede Kamerlid bij jou? Doe de gratis beroepskeuzetest.
Beroep Tweede Kamerlid
Branche Overheid
Functiecategorie Overig
Opleiding HAVO en Politieopleiding
Wat doet een Tweede Kamerlid?
Sinds 26 juli 2002 ben ik landelijk volksvertegenwoordiger namens het CDA oftewel Tweede Kamerlid. Mijn complete levenswandel kunnen jullie doorlezen op mijn internetsite www.rendertalgra.nl
Niet alleen wat er allemaal vooraf ging aan dat Kamerlidmaatschap maar voor degenen die het Fries een beetje beheersen ook de dagelijkse indrukken van een Kamerlid.

Ik heb deze werksite nog onvoldoende bekeken, maar kreeg n.a.v. de oproep om hier een verhaal te vertellen dat het ging om beroepenvoorlichting. Wel dan moet ik jullie teleurstellen, volksvertegenwoordiger zijn is geen beroep. Het is een loopbaanonderbreking die zich moeilijk laat plannen. Mijn advies aan iedereen die zich geroepen voelt om de politiek in te gaan. Plan dit onderdeel van je levenspad niet, laat het je overkomen en doe ondertussen zoveel mogelijk levenservaring op. Zorg er gewoon voor dat je employability goed is en kies dan wat je leuk lijkt.

Veel succes met de beroepenoriëntatie,
met vriendelijke groet,

Rendert Algra
WWW.RENDERTALGRA.NL
Past het beroep Tweede Kamerlid bij jou? Doe de gratis beroepskeuzetest.
Vorige: Secreteresse
Volgende: VN-militair


branche
Agrarisch
Bouwnijverheid
Communicatie/Media
Dienstverlening
Financiele dienstverlening
Gezondheidszorg/Welzijn
Handel
ICT
Industrie/Energie
Onderwijs en wetenschap
Overheid
Recreatie
Transport/Vervoer
beroepen
Administratief medewerker

Archiefmedewerker

Archiefmedewerker

Beleidsadviseur waterbeheer

Beleidsmedewerker

Bijstandsconsulent

Bode

Communicatiemanager

Documentair Informatie Verzorger

Electrotechnicus

Fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer

Hoofd afdeling Best. en Jur. Zaken

Hoofd Publiekszaken

Ingenieur

Jurist

Landschapsontwerper

Lid Tweede Kamer

Lid Tweede Kamer

Managementassistente (2)

Matroos Operationele Dienst

Militair

Militair / landmacht

Parkeercontroleur

Penitentiair Verpleegkundige

Persvoorlichter

Politiesurveillant

Secreteresse

Tweede Kamerlid (3)

VN-militair

online adverteren www.m4n.nl

Meer over: werk zoeken - vmbo - mbo - hbo - universitair - studie - opleiding - cursus - deeltijd-opleiding - onderwijs - mbo-opleiding - hbo-opleiding - werving-selectie - cursussen - hogeschool - voortgezet onderwijs - beroepskeuze - thuisstudie - bbl-opleiding - hbo-studie - vacatures zorg - www.123studie.nl - www.vakbaan.nl
home disclaimer privacy voorwaarden copyright © 2012